Pereiti į turinį

Sunkiai randami prekių ženklai vienoje vietoje

Jūsų šalyje sunkiai randami prekių ženklai – vienoje parduotuvėje

Pagalba ir kontaktai
  • Lietuva (EUR €)
Medpak
Paskyra Krepšelis
  • Vitaminai & Maisto papildai
    • Vitaminai & Maisto papildai
    • Aminorūgštys
      • L-Argininas
      • L-Karnitinas
      • L-Karnozinas
      • L-Citrulinas
      • L-Glutationas
      • L-Glutaminas
      • L-Lizinas
      • L-Prolinas
      • L-Teaninas
      • L-Triptofanas
      • L-Tirozinas
      • N-Acetil cisteinas (NAC)
    • Antioksidantai
      • Alfa-lipoinė rūgštis
      • Astaksantinas
      • Kofermentas Q10 (CoQ10)
      • Luteinas ir zeaksantinas
      • Kvercetinas
      • Resveratrolis
    • Žolelės
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberinas
      • Cascara Sagrada
      • Katės nagai (Uña de Gato)
      • Kurkuminas ir kurkuma
      • Kiaulpienės šaknis
      • Velnio nagai
      • Echinacea
      • Česnakų
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Raudonėlis
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Nykštukinė palmė
      • Raudonasis dobilas
      • Rhodiola
      • Tribulus
    • Mineralai
      • Chromas
      • Kalcis
      • Jodas
      • Geležis
      • Magnis
      • Kalis
      • Selenas
      • Silicis
      • Cinkas
    • Vitaminai
      • Vitaminas A
      • Vitaminas B
      • Vitaminas C
      • Vitaminas D
      • Vitaminas E
      • Vitaminas K
      • Multivitaminai
    • Žuvų taukai ir omega riebalų rūgštys (EPA, DHA)
    • Kolagenas
    • Probiotikai
    • Melatoninas
    • Žalieji produktai ir supermaistas
  • Sveikatos tikslai
    • Sveikatos tikslai
    • Smegenys ir kognityvinės funkcijos
    • Kaulai, sąnariai ir kremzlės
    • Širdies ir kraujagyslių sistema
    • Detoksikacija ir organizmo valymas
    • Virškinimo sistema
    • Energija
    • Akys ir regėjimas
    • Plaukai, oda ir nagai
    • Imuninė sistema
    • Inkstai ir šlapimo takai
    • vėpavimo sistema
    • Miegas
    • Svorio metimas
    • Vyrų sveikata
    • Moterų sveikata
    Visos prekės: Sveikatos tikslai →
  • Sportas
    • Sportas
    • Angliavandeniai

      Angliavandeniai

      Visos prekės: Angliavandeniai →
      • Carbo
      • Energijos geliai
      • Izotoniniai gėrimai
    • Kreatinas

      Kreatinas

      Visos prekės: Kreatinas →
      • Kreatino malatas
      • Kreatino monohidratas
    • Prieš treniruotę

      Prieš treniruotę

      Visos prekės: Prieš treniruotę →
      • Prieš treniruotę stimuliatoriai
      • Prieš treniruotę pompa
      • Prieš treniruotę šūviai
      • Stimuliatoriai
    • Baltymų milteliai

      Baltymų milteliai

      Visos prekės: Baltymų milteliai →
      • Augalinis baltymas
      • Išrūgų baltymų mišiniai
      • Išrūgų baltymų koncentratas (WPC)
      • Išrūgų baltymų izolatas (WPI)
    • Svorio didėjimas

      Svorio didėjimas

      Visos prekės: Svorio didėjimas →
      • Svorio didintojai
    • Riebalų degintojai
    • Atsistatymas
    • Testosterono stiprintojų
    Visos prekės: Sportas →
  • Grožis
    • Grožis
    • Vonia ir dušas

      Vonia ir dušas

      Visos prekės: Vonia ir dušas →
      • Vonios priedai
      • Vonios bombos ir druskos
      • Kūno šveitikliai
      • Dušo geliai
      • Muilai
    • Kūno kosmetika

      Kūno kosmetika

      Visos prekės: Kūno kosmetika →
      • Dezodorantai ir antiplasiai
      • Losjonai, sviestai, kremai ir kūno aliejai
    • Veido kosmetika

      Veido kosmetika

      Visos prekės: Veido kosmetika →
      • Akių kremai
      • Veido kremai
      • Veido rūgštys, aliejai ir serumai
      • Veido valymas
      • Hidrolatai, rūkai ir tonikai
      • Kaukės ir moliai
    • Rankos ir kojos

      Rankos ir kojos

      Visos prekės: Rankos ir kojos →
      • Saulės spindulių, nuospaudų ir halluks gydymas
      • Kojų priežiūra
      • Rankų priežiūra
    • Plaukų kosmetika

      Plaukų kosmetika

      Visos prekės: Plaukų kosmetika →
      • Kondicionieriai
      • Plaukų dažymas
      • Plaukų kaukės
      • Plaukų aliejai, serumų ir purškiklius
      • Šampūnai
    • Intymi higiena

      Intymi higiena

      Visos prekės: Intymi higiena →
      • Geliai ir muilai
      • Higieniniai tarpiniai, kasdienis apsauga, tamponai
    • Burnos priežiūra

      Burnos priežiūra

      Visos prekės: Burnos priežiūra →
      • Burnos skalikliai
      • Dantų šepetėliai
      • Dantų pastos
      • Pakeičiamos šepetėlių galvutės
    • Apsauga nuo saulės

      Apsauga nuo saulės

      Visos prekės: Apsauga nuo saulės →
      • Saulės kremai, losjonai
    Visos prekės: Grožis →
  • Makiažas
    • Makiažas
    • Veido makiažas

      Veido makiažas

      Visos prekės: Veido makiažas →
      • BB ir CC kremai
      • Toniniai kremai
      • Kūno toniniai kremai
      • Kiti veido makiažo produktai
    • Lūpų makiažas

      Lūpų makiažas

      Visos prekės: Lūpų makiažas →
      • Lūpų dažai
      • Lūpų dažai ir blizgesiai
      • Lūpų priežiūra
    • Akių makiažas

      Akių makiažas

      Visos prekės: Akių makiažas →
      • Tušai
    • Makiažo priemonės ir aksesuarai
    Visos prekės: Makiažas →
  • Mama ir kūdikis
    • Mama ir kūdikis
    • Nėštumas ir motinystė

      Nėštumas ir motinystė

      Visos prekės: Nėštumas ir motinystė →
      • Nėštumo planavimas ir testai
      • Priežiūra nėštumo metu
      • Sveikata nėštumo metu
      • Žindymas
      • Odos ir kūno priežiūra
    • Vaikų maitinimas

      Vaikų maitinimas

      Visos prekės: Vaikų maitinimas →
      • Buteliukų žindukai
      • Buteliukai
      • Puodeliai
      • Maitinimo reikmenys
      • Maisto laikymas
    • Vaikų sveikata
    • Vaikų higiena
    • Vaikų mityba
    • Čiulptukai
    Visos prekės: Mama ir kūdikis →
  • Namai
    • Namai
    • Aromaterapija
      • Difuzoriai ir purkštuvai
      • Eterinių aliejų rinkiniai
      • Pavieniai eteriniai aliejai
      • Kvapnieji aliejai
      • Smilkalų lazdelės
    • Klausos apsauga
      • Ausinės nuo triukšmo
      • Ausų kamštukų priedai
      • Ausų kamštukai
    • Namų priežiūra ir valymas
      • Vonios valymo priemonės
      • Eco Zone 🍃
      • Virtuvės valymo priemonės
      • Skalbimo priemonės
      • Universalūs valymo priemonės
      • Kvapų neutralizatoriai
    • Apsauga nuo vabzdžių ir erkių
      • Elektroniniai erkių atbaidytojai
      • Vabzdžių atbaidytojai
    • Namų gyvūnai
      • Gyvūnų priedai
      • Gyvūnų priežiūra ir higiena
      • Gyvūnų maisto papildai
      • Apsauga nuo erkių ir blusų
    • Saunos priedai
      • Saunos eterinis aliejus
      • Saunos įrankiai ir įranga
    • Vandens filtravimas ir buteliai
      • Vandens buteliai
      • Vandens filtrai
  • Sveikata
    • Sveikata
    • Sveika mityba

      Sveika mityba

      Visos prekės: Sveika mityba →
      • Gėrimai ir mišiniai
      • Pusryčiai ir javainiai
      • Kava ir arbata
      • Aliejai ir actai
      • Sveiki gėrimai ir sultys
      • Sveiki užkandžiai
      • Žolelės ir prieskoniai
      • Uogienės, medus ir saldūs tepiniai
      • Riešutų sviestai
      • Makaronai ir vermišeliai
      • Padažai ir pagardai
      • Sporto mityba
      • Cukraus pakaitalai
      • Visos prekės: Sveika mityba →
    • Intymi sveikata

      Intymi sveikata

      Visos prekės: Intymi sveikata →
      • Prezervatyvai
      • Lubrikantai ir intymi priežiūra
      • Suaugusiųjų gerovės produktai
    • Medicinos priemonės ir testai
    Visos prekės: Sveikata →
  • Prekių ženklai
    • Prekių ženklai
    • Mūsų prekės ženklai
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Populiarūs prekės ženklai
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nauji prekės ženklai
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
    Visi prekių ženklai A–Z →
  • Išpardavimas
  • Imuniteto sezonas
  1. Pradinis puslapis
  2. Vitaminai ir maisto papildai
  3. Melatoninas

Melatoninas

(37 prekės (-ių))
  • Aminorūgštys
  • Antioksidantai
  • Žolelės
  • Mineralai
  • Vitaminai
  • Žuvų taukai ir omega riebalų rūgštys (EPA, DHA)
  • Kolagenas
  • Probiotikai
  • Melatoninas
  • Žalieji produktai ir supermaistas
  • Aktualiausios
  • Populiariausios
  • Abėcėlės tvarka, A–Ž
  • Abėcėlės tvarka, Ž–A
  • Kaina, nuo mažiausios iki didžiausios
  • Kaina, nuo didžiausios iki mažiausios
  • Data, nuo seniausios iki naujausios
  • Data, nuo naujausios iki seniausios
Rodyti kaip

  • vitaminai, mineralai, probiotikai ir odos priežiūra rudenį



    Peržiūrėti dabar
  • Vitaler's Melatonin Forte 4 mg - 60 Tablets Vitaler's Melatonin Forte 4 mg - 60 Tablets Vitaler's Melatonin Forte 4 mg - 60 Tablets Vitaler's Melatonin Forte 4 mg - 60 Tablets

    Vitaler's

    Vitaler's Melatonin Forte 4 mg - 60 tablečių

    27 reviews
    Įprasta kaina €4.69
    Vieneto kaina€0.08 už kiekvieną
    Peržiūrėti išsamiau
  • Ostrovit Melatonin 1 mg - 180 Tablets
    10% nuolaida

    Ostrovit

    Ostrovit Melatoninas 1 mg - 180 tablečių

    10 reviews
    Akcijos kaina €3.68 Įprasta kaina €4.09
    Vieneto kaina€0.02 už kiekvieną
    Peržiūrėti išsamiau
  • Vitaler's Melatonin 1 mg - 240 Tablets Vitaler's Melatonin 1 mg - 240 Tablets Vitaler's Melatonin 1 mg - 240 Tablets Vitaler's Melatonin 1 mg - 240 Tablets

    Vitaler's

    Vitaler's Melatoninas 1 mg - 240 tablečių

    14 reviews
    Įprasta kaina €5.69
    Vieneto kaina€0.02 už kiekvieną
    Peržiūrėti išsamiau
  • Life Extension Melatonin 6 Hour Timed Release 750 mcg - 60 Tablets
    Išparduota

    Life Extension

    Life Extension Melatoninas 6 valandų trukmės atpalaidavimas 750 mcg - 60 tablečių

    6 reviews
    Įprasta kaina €12.69
    Vieneto kaina€0.21 už kiekvieną
    Peržiūrėti išsamiau
  • Life Extension Fast-Acting Liquid Melatonin - 59 ml Life Extension Fast-Acting Liquid Melatonin - 59 ml
    Išparduota

    Life Extension

    Life Extension Greito veikimo skystas melatoninas - 59 ml

    7 reviews
    Įprasta kaina €14.99
    Vieneto kaina€25.41 /100 ml
    Peržiūrėti išsamiau
  • Life Extension Melatonin 3 mg - 60 Veg Capsules Life Extension Melatonin 3 mg - 60 Veg Capsules
    Išparduota

    Life Extension

    Life Extension Melatoninas 3 mg - 60 kapsulių

    4 reviews
    Įprasta kaina €13.19
    Vieneto kaina€0.22 už kiekvieną
    Peržiūrėti išsamiau
  • Aliness Melatonin PLUS 1 mg - 100 Tablets Aliness Melatonin PLUS 1 mg - 100 Tablets

    Aliness

    Aliness Melatonin PLUS 1 mg - 100 tablečių

    3 reviews
    Įprasta kaina €5.89
    Vieneto kaina€0.06 už kiekvieną
    Peržiūrėti išsamiau
  • Swanson Low Dose Melatonin - 120 Capsules Swanson Low Dose Melatonin - 120 Capsules

    Swanson

    Swanson Maža melatonino dozė - 120 kapsulių

    6 reviews
    Įprasta kaina €4.39
    Vieneto kaina€0.04 už kiekvieną
    Peržiūrėti išsamiau
  • Now Foods Melatonin 3 mg - 180 Lozenges
    Išparduota

    Now Foods

    Now Foods Melatoninas 3 mg - 180 pastilių

    7 reviews
    Įprasta kaina €10.09
    Vieneto kaina€0.06 už kiekvieną
    Peržiūrėti išsamiau
  • Wellbear Melatonin 1 mg - 240 Tablets Wellbear Melatonin 1 mg - 240 Tablets
    Išparduota

    Wellbear

    Wellbear melatoninas 1 mg - 240 tablečiu

    6 reviews
    Įprasta kaina €4.59
    Vieneto kaina€0.02 už kiekvieną
    Peržiūrėti išsamiau
  • Now Foods Melatonin 1 mg - 59 ml

    Now Foods

    Now Foods Melatoninas 1 mg - 59 ml

    2 reviews
    Įprasta kaina €7.19
    Vieneto kaina€12.19 /100 ml
    Peržiūrėti išsamiau
  • Aura Herbals Melatonin Control + Lemon Balm Extract - 30 ml Aura Herbals Melatonin Control + Lemon Balm Extract - 30 ml Aura Herbals Melatonin Control + Lemon Balm Extract - 30 ml Aura Herbals Melatonin Control + Lemon Balm Extract - 30 ml Aura Herbals Melatonin Control + Lemon Balm Extract - 30 ml Aura Herbals Melatonin Control + Lemon Balm Extract - 30 ml Aura Herbals Melatonin Control + Lemon Balm Extract - 30 ml Aura Herbals Melatonin Control + Lemon Balm Extract - 30 ml

    Aura Herbals

    Aura Herbals Melatonin Control + melisos ekstraktas - 30 ml

    1 review
    Įprasta kaina €8.69
    Vieneto kaina€289.67 /l
    Peržiūrėti išsamiau
  • Real Pharm Melatonin 1 mg - 180 Tablets

    Real Pharm

    Real Pharm Melatoninas 1 mg – 180 tablečių

    5 reviews
    Įprasta kaina €3.19
    Vieneto kaina€0.02 už kiekvieną
    Peržiūrėti išsamiau
  • Life Extension Melatonin 1 mg - 60 Capsules Life Extension Melatonin 1 mg - 60 Capsules

    Life Extension

    Life Extension Melatoninas 1 mg - 60 kapsulių

    1 review
    Įprasta kaina €10.99
    Vieneto kaina€0.18 už kiekvieną
    Peržiūrėti išsamiau
  • Osavi Melatonin with Passiflora Oral Spray 1 mg - 25 ml

    Osavi

    Osavi Melatoninas su pasiflora Geriamasis purškalas 1 mg - 25 ml

    2 reviews
    Įprasta kaina €11.39
    Vieneto kaina€4.56 /10 ml
    Peržiūrėti išsamiau
  • Swanson Melatonin 500 mcg - 60 Capsules

    Swanson

    Swanson Melatoninas 500 mcg - 60 kapsulių

    1 review
    Įprasta kaina €4.79
    Vieneto kaina€0.08 už kiekvieną
    Peržiūrėti išsamiau
  • Wellbear Melatonin Forte- 60 Tablets Wellbear Melatonin Forte- 60 Tablets
    10% nuolaida

    Wellbear

    Wellbear Melatonin Forte - 60 tablečiu

    1 review
    Akcijos kaina €4.67 Įprasta kaina €5.19
    Vieneto kaina€0.08 už kiekvieną
    Peržiūrėti išsamiau
  • Quicksilver Liposomal Melatonin 1 mg, Mint-Orange - 30 ml Quicksilver Liposomal Melatonin 1 mg, Mint-Orange - 30 ml

    Quicksilver

    Quicksilver Liposominis melatoninas 1 mg, Mėtų-apelsinų - 30 ml

    1 review
    Įprasta kaina €45.19
    Vieneto kaina€150.63 /100 ml
    Peržiūrėti išsamiau
  • Kenay Melatonin MicroActive® - 60 Capsules

    Kenay

    Kenay Melatonin MicroActive ® - 60 kapsulių

    No reviews
    Įprasta kaina €10.69
    Vieneto kaina€0.18 už kiekvieną
    Peržiūrėti išsamiau
  • Formeds Bicaps Melatonin+ - 60 Capsules

    Formeds

    Formeds Bicaps Melatonin+ - 60 kapsulių

    1 review
    Įprasta kaina €15.39
    Vieneto kaina€0.26 už kiekvieną
    Peržiūrėti išsamiau
  • Skoczylas Sleep, Melatonin, Hops, Melissa - 60 Capsules

    Purelab Marek Skoczylas

    Skoczylas Sleep, Melatoninas, Apyniai, Melisa - 60 kapsuliu

    2 reviews
    Įprasta kaina €10.29
    Vieneto kaina€0.17 už kiekvieną
    Peržiūrėti išsamiau
  • Now Foods Melatonin 1 mg - 100 Tablets

    Now Foods

    Now Foods Melatoninas 1 mg – 100 tablečių

    1 review
    Įprasta kaina €9.19
    Vieneto kaina€0.09 už kiekvieną
    Peržiūrėti išsamiau
  • Trec Sleep-ER Lemon Mild - 225 g

    Trec Nutrition

    Trec Sleep-ER Lemon Mild - 225 g

    No reviews
    Įprasta kaina €21.19
    Vieneto kaina€94.18 /kg
    Peržiūrėti išsamiau
  • Ankstesnis
  • 1 puslapis iš 2
  • 1
  • 2
  • Kitas

Melatoninas: natūralus miego hormonas nemigai palengvinti

Melatoninas, triptofano darinys, yra natūrali medžiaga, natūraliai susidaranti organizmo epifizėje. Jis atlieka svarbų vaidmenį reguliuojant cirkadinį ritmą, kuris turi įtakos budrumo ir miego laikotarpiams. Dažnai vadinamas miego hormonu arba tamsos hormonu, melatoninas yra būtinas kokybiškam miegui pradėti ir palaikyti.

Kaip veikia melatoninas:

Melatonino sekrecija vyksta pagal tam tikrą schemą:

  • Prasideda tarp 21 ir 22 val.
  • Didžiausią koncentraciją pasiekia tarp 2 ir 4 val. (giliausio miego)
  • Sumažėja tarp 7 ir 9 val. (skatinant budrumą)

Epifizę melatonino gamybai skatina tamsa, o šviesa slopina jo gamybą. Šis natūralus ciklas padeda palaikyti organizmo miego ir budrumo ritmą, kuris labai svarbus bendrai sveikatai.

Su amžiumi susiję melatonino gamybos pokyčiai

Melatonino gamyba kinta priklausomai nuo amžiaus:

  • Kūdikiai: Išskyrimas padidėja po 20 savaičių, nustatant mažylio paros ciklą
  • 3-5 metų amžiaus: didžiausia melatonino gamyba, palaikanti svarbų miego vystymąsi
  • Vyresni suaugusieji: Melatonino gamyba sumažėja dėl epifizės kalcifikacijos, ir dažnai sukelia miego problemų

Melatoninas ir miegas:

Melatoninas yra būtinas sveikam miegui. Tačiau, šiuolaikinis gyvenimo būdas gali sutrikdyti natūralią jo gamybą:

  • Didesnis dirbtinės šviesos poveikis, ypač elektroninių prietaisų,
  • Miegojimas apšviestose patalpose
  • Sėdimas gyvenimo būdas
  • Ribotas buvimas saulėje dienos metu

Dėl šių veiksnių gali būti sunku užmigti ir atsirasti nemiga. Melatonino papildų vartojimas yra naudingas žmonėms, turintiems miego sutrikimų, įskaitant geresnę miego kokybę ir trukmę, bei mažesnį kraujospūdį ir raumenų įtampą REM miego metu.

Melatonino trūkumo simptomai

Dažniausi melatonino trūkumo požymiai:

  • Sunku užmigti
  • Dienos nuovargis ir mieguistumas
  • Prasta koncentracija ir išsiblaškymas TiB gebėjimas susikaupti
  • Galvos skausmas
  • Dirglumas ir nuotaikų kaita
  • Sunkumai pabudus ryte

Melatonino pertekliaus simptomai

Nors rečiau, melatonino perteklius gali atsirasti dėl tam tikrų būklių arba maisto papildų perdozavimo, sukelia:

  • Košmarus
  • Depresines būsenas
  • Pykinimą

Melatonino papildai:

Melatonino papildai yra įvairių formų:

  • Tabletės (1,3, arba 5 mg dozės)
  • Purškalai

Juos galima įsigyti kaip nereceptinius vaistus arba maisto papildus. Tačiau, prieš pradedant vartoti papildus patartina pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu.

Tinkamas melatonino dozavimas

Dozavimas turėtų būti nustatomas individualiai, tačiau bendros rekomendacijos yra šios:

  • Įprastos dozės: 1-3 mg per parą, rečiau 5 mg
  • Laikas: Vartojimas: vakare, likus mažiausiai valandai iki miego
  • Trukmė:

Melatonino vartojimo kontraindikacijos

Melatonino turėtų vengti asmenys, sergantys:

  • Piktnaudžiavimas alkoholiu
  • Padidėjęs jautrumas hormonui
  • Nėštumas ar žindymas

Atsargiai elgtis patariama asmenims, sergantiems:

  • Kepenų liga
  • Depresija
  • Epilepsija
  • Endokrininės sistemos sutrikimai
  • Inkstų sutrikimai
  • Imuninės sistemos sutrikimai

Prieš pradėdami vartoti melatonino, visada pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu, ypač jei turite kokių nors priešesamų sveikatos sutrikimų arba vartojate kitų vaistų.

Medpak

Atraskite Medpak – jūsų patikimą aukščiausios kokybės sveikatos ir savijautos produktų šaltinį nuo 2014 m. Siūlome kruopščiai atrinktus maisto papildus, sporto reikmenis ir kosmetiką iš Krokuvos, Lenkijos, klientams visoje Europoje.

  • Facebook
  • Instagram
  • Lietuva (EUR €)

Informacija

  • Privatumo politika
  • Grąžinimo politika
  • Paslaugų teikimo sąlygos
  • Prašymas nutraukti sutartį
  • Pasiūlyti produktą

Klientų aptarnavimas

  • Apie mus
  • Mokėjimo informacija
  • Pristatymo informacija
  • Grąžinimas ir keitimai
  • Impressum
  • Tinklaraštis
  • Mūsų didmeninės prekybos svetainė
  • Kontaktai

Kontaktai

Telefonas: +48 12 446 64 99

El. paštas: info@medpak.shop
Pr–Pn: 08:00-16:00

Susisiekite su mumis

© 2026 Medpak.
Priimami mokėjimo būdai
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Pasirinkti variantą

Prekė pridėta į krepšelį.

Peržiūrėti krepšelį